Jak przygotować się do przeprowadzki

Budowa nowego domu już na finiszu? To moment, który budzi ogromne emocje u każdej osoby. Oznacza również to, że należy powoli zacząć myśleć o przeniesieniu całego swojego dobytku z aktualnego mieszkania. Jak się za to zabrać, aby wszystko przebiegło sprawnie i gładko?

Wszystkie kupione projekty domów doczekują się wreszcie swojej realizacji i ucieleśnienia. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Zmiana dotychczasowego miejsca zamieszkania na nowy, wymarzony od lat i wyczekany dom cieszy jak mało co. Dobrze, by przeprowadzka nie wiązała się z dodatkowym stresem i nieprzyjemnymi doświadczeniami. Oto kilka wskazówek, jak ją zaplanować, by była czystą przyjemnością.

  1. Porządek pakowania

Choć zebranie odpowiedniej ilości dużych kartonów może wymagać nieco czasu i poświęcenia lub dodatkowych kosztów, to warto się w nie zaopatrzyć przed każdą przeprowadzką. Duży karton pozwoli pomieścić w swoim środku wiele przedmiotów, odpowiednio rozdzielonych pod względem swojego charakteru czy użyteczności. Tekturowa powierzchnia pozwala klarownie i jasno opisać zawartość kartonu, co ułatwi odnalezienie pożądanych przedmiotów po przyjeździe w nowe miejsce. Kartony są też bardziej ustawne od worków czy innego rodzaju toreb, a wycięte po bokach uchwyty pozwalają na wygodne ich przenoszenie.

  1. Segregacja przedmiotów

Wszelkie przedmioty jadące z nami pod nowy adres warto pakować z rozdzieleniem na pomieszczenia, z których pochodzą. Nie należy mieszać w jednym kartonie akcesoriów kuchennych z książkami czy odzieży ze sprzętem elektronicznym. To może wprowadzić duży chaos i zniechęcić każdego domownika do rozpakowywania swoich rzeczy. Dzięki odpowiedniemu posortowaniu każdy karton będzie mógł zostać opróżniony niemal w mgnieniu oka, a nowy dom wypełni się przedmiotami z dnia na dzień.

  1. Niepotrzebne zostaje

Lata mieszkania w jednym miejscu często owocują nadmiarem przedmiotów pochowanych po szafach, pawlaczach i piwnicach, które w ogóle nie są używane. Warto zrobić selekcję tego, co rzeczywiście może się przydać, a pozostałe przedmioty wyrzucić lub sprzedać na serwisie aukcyjnym. Dzięki temu pozbędziemy się niepotrzebnego balastu i wyczyścimy swoje otoczenie ze zbędnych akcesoriów.

  1. Dobra firma przeprowadzkowa

Jeżeli nie masz znajomego, który jest właścicielem busa, pomyśl nad wynajęciem profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami. Doświadczenie tych osób sprawi, że wszystko przebiegnie szybko i sprawnie, a nasz dorobek życia w mig znajdzie się pod nowym adresem. Jest to często dużo bardziej opłacalne niż robienie serii kursów własnym samochodem osobowym. Oszczędzamy przy tym również swój czas i nerwy!

przeprowadzka