Czas na przestrzeń

Otwarta przestrzeń coraz częściej pojawia się w naszych mieszkaniach i domach. Rezygnujemy z wąskich korytarzy, dużej ilości ciasnych pokoi i tajemniczych zaułków oraz skrytek, aby uzyskać szerokie i przestrzenne wnętrza, które odkrywają się przed nami w całej swej okazałości.

Ściany precz

Nowoczesne projekty domów przewidują wręcz minimalną ilość ścian działowych, które dotychczas przecinały wzdłuż i w poprzek nasze mieszkania. Wszystko to jest wynikiem tendencji do uzyskania możliwie jak największej przestrzeni, która będzie jednocześnie multifunkcjonalna i jak najbardziej estetyczna, przestronna i nasłoneczniona. Duże pomieszczenia kojarzą się ze swego rodzaju luksusem. Teraz nie są one jednak tylko i wyłącznie wyznacznikiem ogromnych domów zamożnych osób. Nawet niewielkie domy i mieszkania są przerabiane coraz częściej na takie z najmniejszą ilością ograniczeń. To daje wrażenie wolności, świeżości i wcale nie pozbawione przytulności.

Nieograniczone możliwości

Zazwyczaj to salon jest tworzony i urządzany w taki sposób, aby zajmować jak największą przestrzeń. Osobna zazwyczaj kuchnia jest coraz częściej jego integralną częścią, oddzieloną jedynie przewężeniem lub praktyczną ladą wyrastającą na środku pokoju, tzw. wyspą. Nie dziwi nas obecnie także brak drzwi do położonej po sąsiedzku sypialni czy pokoju komputerowego. Zapominamy również o tym, że niegdyś występowały w domach tak zwane wiatrołapy, czyli małe korytarzyki, w których pozostawiało się kurtkę i buty. Teraz wszystkie te pomieszczenia tworzą jedną wspólną przestrzeń, która daje pole do popisu dla osób lubiących zabawę z wystrojem wnętrz i nie tylko.

Magiczna przestrzeń

Dlaczego otwarte przestrzenie podbiły nasze serca i coraz więcej projektów domów zakłada właśnie takie rozwiązanie w planowaniu rozkładów mieszkań? Niespętana drzwiami, parawanami i kolumnami przestrzeń staje się idealna dla dużych rodzin oraz osób lubiących swobodę i wolność. W takim domu rodzina może integrować się bez najmniejszych problemów, zaś pokój dzienny staje się idealnym miejscem do goszczenia swoich przyjaciół i wspólnego grania, gotowania, a nawet tańczenia. Zwielokrotnione okna z każdej strony dodają takiemu pokojowi pożądanego światła, zaś duże metraże pozwalają na eksperymentowanie z niemal każdym stylem wystroju wnętrz. W tym tkwi sekret otwartych przestrzeni.

przestrzeń